Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

16 | 01 | 2021

BAL KARNAWAŁOWY KLASY 5 - 8

Bal karnawałowy w PZSP w Olszance           

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali”.

  Karnawał to okres zabawy i wielkiego ucztowania. Rozpoczyna się zaraz po Nowym Roku, 6 stycznia i trwa do Środy Popielcowej,

            Również w tym roku zgodnie z tradycją  naszej szkoły odbył się wyczekiwany przez uczniów,  zwłaszcza tych najmłodszych - bal karnawałowy.   Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny  i hol wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w zaczarowaną krainę pełną niezwykłych postaci: wróżek,  czarownic,  czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.  Zabawa  stała się okazją do wspólnych pląsów i  spotkania się całej społeczności szkolnej SP w Olszance.   Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła Rada Samorządu Uczniowskiego, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły i świetnie się przy tym bawiły.  W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek, filmu  i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez Samorząd, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Uśmiechnięte buzie i duża aktywność tancerzy świadczą o bardzo udanej zabawie. Bal trwał prawie trzy godziny dla każdej z grup: młodszej i starszej,  za sprawą dobrze dobranej  muzyki i wspaniałej  atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym  wielu pozytywnych  przeżyć, szczerej  radości i ogromnego zadowolenia. Uczniowie podczas zabawy mieli  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki. Zabawa karnawałowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń, rozeszli się do domów.

Tekst i foto Joanna Sowierszenko

{gallery}galeria/2018_2019/psp/bal_karnawalowy_5_8_pg{/galery}

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802321
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1241
1634
6918
1791063
1802321